Informatyka w rozrywce

Jak wyglądałby świat gdyby zabrakło internetu?

Znaczenie komputerów oraz internetu w życiu codziennym jest ogromne. Nie wyobrażamy sobie już dnia bez przejrzenia newsów, tablicy na Facebooku czy partyjki w ulubioną grę. A co gdyby z jakiegoś powodu zniknął internet, co wtedy robilibyśmy całymi dniami? Oczywiście raczej nie ma co się obawiać takiego scenariusza, ale co stoi na przeszkodzie, aby na chwilę puścić wodze fantazji.

Ale jak to bez internetu?

Spróbujmy zastanowić się, w jaki sposób ludzie spędzaliby swój wolny czas, gdyby pozbawić ich dostępu do internetu. Z pewnością wiele osób powróciłoby do oglądania telewizji, która dawniej była głównym źródłem rozrywki. Oczywiście obecnie mimo istnienia internetu, nadal wiele osób ogląda ulubione programy w telewizji, zwłaszcza osoby ze starszego pokolenia, które nie są zbyt obeznane z komputerami.

Bez wtpienia wzrosłaby też popularność książek. Choć mimo pozorów, obecnie wcale nie tak mało osób czyta, to z pewnością ta liczba jeszcze bardziej by urosła, gdyby internet zniknął z powierzchni Ziemi.

Jest jeszcze jedna rzecz, która z pewnością powróciłaby do łask przy takim scenariuszu. Są to gry planszowe. Dawniej były one przecież stałym fragmentem większości imprez domowych oraz jedną z popularniejszych form spędzania wolnego czasu.

ashe