Informatyka w biznesie

Wygodniejsze zakupy dzięki rozwojowi informatyki

Zakupy nigdy nie były wygodniejsze niż w obecnych czasach. Za sprawą postępów w branży informatycznej możemy kupić dosłownie wszystko bez potrzeby wychodzenia z domu.

W sklepach internetowych znajdziemy zarówno ubrania, zabawki, buty, jak i produkty spożywcze. Za pomocą kilku kliknięć można skompletować listę zakupów i zamówić kuriera na wskazany adres. Czy da się prościej?

Wyższość zakupów internetowych nad zakupami w sklepach stacjonarnych

O zaletach zakupów internetowych można by się rozpisywać bez końca. Pierwszą z nich jest to, że zajmują one zdecydowanie mniej czasu. Decydując się na zakupy internetowe, nie musimy tracić czasu na dojazd do danego sklepu, gdyż zamówione produkty zostaną do nas wysłane za pośrednictwem poczty lub kuriera.

Kolejną z zalet jest możliwość porównania cen w wielu sklepach i wybranie tego, gdzie zakupy wyjdą najkorzystniej. W przypadku sklepów stacjonarnych nie byłoby to zbyt wygodne, zwłaszcza jeśli chcielibyśmy zakupić kilka produktów w jednym sklepie, a pozostałe w innych. Zajęłoby to bardzo dużo czasu.

Wiele osób woli wybierać się na zakupy odzieżowe do stacjonarnych sklepów, argumentując swój wybór tym, że wtedy mogą przymierzyć ubranie i redukują ryzyko nietrafionego zakupu. Jednak należy pamiętać, że w przypadku zakupów na odległość prawo konsumenta zapewnia nam 14 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny. Dodatkowo wiele sklepów, zwłaszcza odzieżowych, licząc się z tym, że nie da się na odległość stwierdzić jaki rozmiar będzie na nas odpowiedni, wprowadziło przedłużony termin na zwrot towaru. Dobrym przykładem jest, chociażby znany sklep internetowy Zalando, gdzie na zwrot przysługuje nam aż 100 dni.

Każdy może otworzyć swój internetowy sklep

Dzięki pracy wykwalifikowanych programistów pojawiły się rozmaite programy oraz kreatory umożliwiające stworzenie od podstaw własnego sklepu internetowego. Taka opcja pozwala na przeniesienie swojej działalności do internetu, nawet osobom, które nie mają zielonego pojęcia o programowaniu. Dzięki intuicyjnym programom krok po kroku można zaprojektować wygląd oraz funkcjonalności swojego sklepu internetowego.

ashe