Informatyka w biznesie

Jak w bezpieczny sposób korzystać z bankowości internetowej?

Bankowość internetowa towarzyszy nam każdego dnia. Obecnie już mało kto udaje się do placówki bankowej, aby zlecić przelew czy wybrać pieniądze. O wiele wygodniej jest wykonać takie operacje za pomocą kilku kliknięć na komputerze.

Jak korzystać z bankowości internetowej i nie dać się okraść?

Banki cały czas udoskonalają swoje systemy internetowe, aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo środków swoich klientów. Warto jednak przestrzegać kilku dobrych zasad, aby nie narażać się na nieprzyjemności w postaci utraty naszych pieniędzy.

Warto pamiętać o tym, aby zawsze mieć na naszym komputerze czy innym urządzeniu aktualne oprogramowanie. Takie aktualizacje pozwolą uchronić nasz komputer przed wirusami oraz hakerami, którzy korzystając z luk w oprogramowaniu mogą uzyskać dostęp do naszych kont bankowych.

Równie ważne jest też posiadanie dobrego programu antywirusowego, który zabezpieczy nas przed wieloma wirusami oraz programami szpiegującymi.

Dobrym pomysłem jest też ustalenie maksymalnych limitów wypłat lub przekazów pieniężnych na naszym koncie. Jeśli skorzystamy z takiego sposobu, to nawet gdy osoby niepożądane uzyskają dostęp do naszego konta, nie ukradną one wszystkich środków, a jedynie tyle, ile wynoszą górne granice ustalonych przez nas limitów. Zwykle takie limity można zmieniać samodzielnie, z poziomu przeglądarki internetowej.

ashe