Informatyka w biznesie

Czy warto korzystać z portfeli internetowych?

Wiele osób korzysta z portfeli internetowych takich jak PayPal czy też Skrill. Czasami takie rozwiązanie jest bardziej opłacalne, niż korzystanie z usług tradycyjnego banku, zwłaszcza jeśli zależy nam na błyskawicznych transakcjach międzynarodowych.

Mniejsze opłaty?

Jeśli chodzi o opłaty za samo prowadzenie takiego portfela internetowego to zwykle one nie występują. Natomiast w przypadku opłat za transakcję wszystko zależy od typu oraz wielkości transakcji. W wielu przypadkach tradycyjne banki oferują korzystniejsze warunki, zwłaszcza jeśli chodzi o krajowe przelewy. Natomiast w przypadku międzynarodowych transakcji, korzystniejszym rozwiązaniem wydają się portfele takie jak PayPal czy Skrill. Mimo że opłaty za przewalutowanie oraz samą transakcję często są zbliżone do tych bankowych to jest jeszcze jedna ważna rzecz. Transakcje wykonywane za pośrednictwem tych portfeli są błyskawiczne, co oznacza, że pieniądze lądują na koncie adresata w tym samym momencie, w którym je wysłaliśmy. Jest to bardzo przydatna funkcja.

Jak doładować portfel internetowy?

Jeśli chodzi o wprowadzenie środków na taki portfel internetowy, to zwykle najlepszą metodą jest powiązanie go ze swoim kontem bankowym. Taka opcja zapewnia nam bezproblemowe wpłaty oraz wypłaty z portfela. Można również alternatywnie skorzystać z opcji powiązania z kartą kredytową.

ashe