Informatyka w rozrywce

Jak informatyka wpływa na branżę rozrywkową?

Nieustannie rozwijająca się branża informatyczna skutkuje pojawianiem się coraz to nowszych technologii, dzięki którym pojawiają się zupełnie nowe sposoby na spędzanie wolnego czasu. Dawniej wszyscy przesiadywali przed telewizorem, dzisiaj standardem jest Netflix. Gry komputerowe również należą do najpopularniejszych metod zabijania nudy, a za sprawą postępów w dziedzinie informatyki możliwe jest stosowanie coraz to lepszych rozwiązań, sprawiających, że wirtualne potyczki są jeszcze atrakcyjniejsze dla graczy.

Gry komputerowe i mobilne

Na początku były gry komputerowe oraz konsolowe, ludzie pokochali taką formę spędzania czasu i wiele osób porzuciło wszelkie inne zainteresowania na rzecz gier. Potem wraz z rozwijającą się technologią na rynek weszły urządzenia mobilne takie jak smartfony czy tablety. Naturalną koleją rzeczy było pojawienie się mobilnych gier przeznaczonych na te kompaktowe urządzenia. Taki obrót spraw spowodował jeszcze większą popularność rozmaitych gier przygodowych, strzelanek oraz gier akcji. Teraz można je ze sobą zabrać wszędzie i grać w dowolnym miejscu. Takie gry są idealnym sposobem na przeczekanie nużącej podróży autobusem lub pociągiem, sprawdzą się one też podczas oczekiwania na swoją kolej u lekarza czy gdziekolwiek indziej.

Ostatnio gry awansowały na kolejny poziom, za sprawą pojawienia się gogli VR. Doznania z wirtualnych rozgrywek zyskały zupełnie nową jakość. Takie gogle pozwalają zatopić się w świecie gry jeszcze bardziej i poczuć jakbyśmy sami znajdowali się w wirtualnej rzeczywistości. Zdecydowanie warto spróbować takiej formy rozrywki, gdyż doznania są naprawdę zaskakujące.

Koniec telewizji?

Na popularnych serwisach internetowych można znaleźć produkcje na dowolny temat. Programy kulinarne, talk-show, stream’y z wirtualnych rozgrywek czy nawet seriale. Wszysto znajdziemy teraz w internecie. Oglądać można o dowolnej porze i w dowolnej ilości, zupełnie inaczej niż w przypadku klasycznej telewizji. Rozwój branży informatycznej i powstanie wielu platform internetowych sprawiło, że teraz sami możemy dozować sobie ilość oglądanych programów, sami wybieramy też porę oglądania. Chyba nie ma osoby, której nie podobałoby się takie rozwiązanie. Nie trzeba już więcej martwić się o przegapione odcinki ulubionego show, nie trzeba też ustawiać całego dnia pod ramówkę telewizyjną.

Przedstawione przykłady gier i produkcji wideo to tylko kilka z wielu dowodów na to, jak bardzo informatyka oddziałuje na branżę rozrywkową. Przykłady można mnożyć bez końca, na myśl przychodzą, chociażby media społecznościowe, aplikacje randkowe oraz wiele innych nowatorskich projektów. Niewątpliwie przyszło nam żyć w ciekawych i dynamicznie zmieniających się czasach, trzeba się nieźle postarać, żeby za wszystkim nadążyć.

ashe