Wielu nastolatków marzy o tym, aby w przyszłości zostać twórcą gier. W jaki sposób zdobyć ten wymarzony zawód?
Programowanie to podstawa
Tworzenie gier to bardzo złożona kwestia, nad którą pracują programiści, graficy, dźwiękowcy oraz osoby odpowiedzialne za fabułę i kwestie dialogowe. Jednak najczęściej terminu „tworzenie gier” używa się w kontekście programowania.
Jeśli chodzi o naukę programowania, to bez problemu można się tego nauczyć samemu, nie wychodząc z domu. W internecie roi się od rozmaitych kursów i poradników, porad można też zaczerpnąć na rozmaitych branżowych forach. Inni amatorzy programowania chętnie pomogą nam rozwiać wątpliwości czy też udzielą pomocy w związku z niedziałającym kodem.
Oczywiście po ukończeniu szkoły średniej można wybrać się na studia informatyczne, gdzie również prowadzone są zajęcia poświęcone programowaniu. Niestety w szkołach średnich nie uświadczymy raczej przedmiotów poświęconych temu zagadnieniu, zwłaszcza w przypadku liceów ogólnokształcących. Nieco inaczej sprawa ma się w przypadku technikum o profilu informatycznym, tam można spotkać się z podstawami programowania.
Ile zarabia twórca gier?
Ciężko jednoznacznie określić ile zarabia się na twrzeniu gier. Wszystko zależy od tego, jak duża była nasza rola w tworzeniu gry oraz czy dana produkcja odniosła sukces. Zwykle jednak szeregowi pracownicy mają stałą stawkę godzinową, a nie procent z przychodów wygenerowanych przez grę, więc o ile nie jesteśmy wydawcą gry, to raczej nie ma co liczyć na niewyobrażalne kwoty, nawet gdy gra stanie się hitem. Jeśli natomiast chodzi o ogólne zarobki programistów, to zależnie od kwalifikacji wynoszą one od kilku, aż do kilkunastu tysięcy złotych, więc jeśli czujemy smykałkę do programowania, zdecydowanie warto spróbować swoich sił.